Artiklid

Muusikat täis nädalavahetus

Kui lõppema hakkava õppeaasta jooksul oli meie muusika- ja kunstikooli klaveriõpilastel üsna ohtralt erinevaid ettevõtmisi, siis möödunud nädalalõpp pakkus muusikarõõmu vaskpilli ja akordioni erialade õpilastele.

VASKPILLIDE FESTIVAL

Juba mitu aastat tagasi arutlesid maakonna muusikakoolide vaskpilliõpetajad Aigar Kostabi Kohilast, Raimo Tappo Raplast ja Kehtnast ja Tõnu Soosõrv Märjamaalt võimaluse üle korraldada oma õpilastega ja õpilastele selline kokkusaamine, kus kõik, olenemata pillimängu staažist, saaksid oma oskusi näidata. Nii on see n.ö. „Nelja kooli brass“ (vaskpillimängijaid on Rapla Muusikakoolis, Kohila Koolituskeskuses, Kehtna Kunstide Koolis ja Märjamaa Muusika- ja Kunstikoolis) ringelnud maakonna eri paikades – reedel oli võõrustajaks Rapla Muusikakool. Kohal oli ligi paarkümmend noormeest (Märjamaalt Jarmo Järviste, Ronald-Reigor Lehtsaar, Joel-Erik Voolaid, Toomas Teekivi, Rego Lehtsaar) , kellest mõned alles esimesi helisid pillidest välja võlumas, mõned aga juba päris meistrid ja muusikakooli lõpetaminegi juba seljataga. Alati on selle kohtumise tipphetkeks olnud ühine musitseerimine ansamblipaladega. Kohila õpetaja Aigar Kostabi oli seegi kord välja valinud muhedad ja kõigile jõukohased lood, loomulikult mängisid kaasa ka õpetajad.

Päeva lõpetuseks kulus ära väike kehakinnitus kringli, viinamarjade ja maiustamine kommidega. Järgmine kokkusaamine juba uuel õppeaastal.

ÜLEMAAILMNE AKORDIONIPÄEV

Pühapäeval, 6. mail oli maailma kõikide akordionistide pidupäev. Meie kooli mängijad Getterli-Helle Aavik, Ronald-Reigor Lehtsaar, Merili Teekivi ja Toomas Teekivi sõitsid koos õpetaja Helen Niiholmiga sedakorda Lasnamäe Muusikakooli. Ka sellel kokkusaamisel on küllalti pikk ajalugu, mille täpset algust keegi ei mäleta, aga on teada, et esialgu toimusid kohtumised Märjamaa ja Rapla pillimängijate vahel, hiljem liitusid Kohila ning Tallinna Muusikakooli mängijad ja sellel aastal ka võõrustaja rollis olnud Lasnamäe Muusikakool. Päev kujunes mitmekülgseks – esimeses pooles andsid kõige nooremad mängijad tunnise kontserdi, siis jaguneti gruppidesse: vaba improvisatsiooni orkester, rütmika (pallidega žongleerimine) ning helilooming, kus loodi muusikaline taust muinasjuttudele. Päeva lõpetas muusikakoolide ning muusikaakadeemia lõpetajate kontsert. Siingi lõppes päev magusalt – tordi ja kringliga. Pika päeva jooksul oli igal osalenul võimalik oma oskusi näidata, ennast proovile panna, kuulata teisi ja õppida midagi uut. Järgmine kokkusaamine järgmisel õppeaastal juba Märjamaal.

KONTSERT PETERBURI JAANI KIRIKUS

Maakonna noorte puhkpilliorkestril, kus mängib 11 Märjamaa valla noort, seisab ees päris vastutusrikas ettevõtmine – kontsert Eesti Kontserdile kuuluvas Peterburi Jaani kirikus järgmisel laupäeval, 12. mail. Selleks koguneti möödunud laupäeval veel viimasel harjutusele, et lihvida kava ja täpsustada reisiplaane. Orkestri dirigent Tõnu Soosõrv on koos noortega ette valmistanud huvitava, aga nõudliku kava, lülitades sisse ka erinevaid ansambleid (flöödi-, saksofoni-, vaskpillide erinevad koosseisud). Puhkpillimuusika sõpradel oli sama kava võimalus kuulata 22. aprillil Rapla Kultuurikeskuses. Peale Peterburi reisi ootavad lisaks koolide-klasside lõpetamisele ees mängud maakonna Memme-Taadi suvepeol 26. mail Järvakandis ja Maapäeval 23. juunil Kaius.